Taśmy jako elementy grodzące
Grodzenie stref zagrażających zdrowiu i życiu ludzi jest priorytetowym elementem bezpieczeństwa w przestrzeni przemysłowej i publicznej. Dlatego do wyznaczania granic terenów niebezpiecznych stosuje się skuteczne metody grodzenia. Między innymi są to specjalistyczne taśmy ostrzegawcze, wykonane z tworzyw sztucznych. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, czym się charakteryzują i kto produkuje taśmy grodzeniowe.
Dlaczego grodzenie miejsc niebezpiecznych jest ważne?
Prawo budowlane nakazuje grodzenie lub zabezpieczanie w inny sposób terenów budowy, uniemożliwiający wejście osobom nieupoważnionym. Jeżeli ogrodzenie terenu robót nie jest możliwe, należy oznakować granice budowy za pomocą tablic ostrzegawczych lub innych środków. Doskonałym sposobem jest grodzenie miejsc wykopów oraz innych niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi stref specjalnymi taśmami ostrzegawczymi. Są one wytwarzane przez doświadczone firmy, choćby takie, jak producent taśm samoprzylepnych i folii Total Market z Warszawy, który oferuje między innymi taśmy pakowe z nadrukiem, taśmy dwustronnie klejące i wiele innych taśm samoprzylepnych.
Taśmy grodzeniowe
Uniwersalne taśmy ostrzegawcze wykonane są z polietylenu LDPE, który jest materiałem wodoodpornym i wytrzymałym na zrywanie. Dlatego ten typ taśm może być długotrwale eksponowany na zewnątrz, bez narażenia na zniszczenie przez czynniki pogodowe. Taśmy grodzeniowe zadrukowane są w ukośne, biało-czerwone pasy, co radykalnie zwiększa ich widoczność. Dostępne są w poręcznych szpulach. Dzięki temu grodzenie terenów z ich użyciem jest wygodne, szybkie i skuteczne.
Zastosowanie taśm do grodzenia terenów budów i innych przestrzeni
Taśmy ostrzegawcze znajdują zastosowanie w różnego typu działaniach związanych z BHP. Służą do wyznaczania granic terenów, których przekroczenie może stać się niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Stosowane są do wyodrębnienia miejsc i obszarów w celu ich zabezpieczenia, a także wyznaczenia zakazu wchodzenia na oznaczony teren. Taśmy ostrzegawcze wykorzystywane są najczęściej do odgradzania wykopów ziemnych, przy prowadzeniu robót budowlanych lub przy wyznaczaniu ruchu pojazdów i pieszych. Znajdują zastosowanie również przy organizacji imprez plenerowych, koncertów, pokazów oraz różnego typu eventów i zawodów sportowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana