Na czym polega doradztwo finansowe?
Prowadzisz firmę i masz problem z finansami? Zastanów się nad współpracą z doradcą finansowym. Chcesz otrzymać pomoc w inwestowaniu, planujesz wzięcie kredytu lub potrzebujesz analizy sytuacji finansowej Twojego biznesu? Do zalet skorzystania z pomocy specjalisty zalicza się otrzymanie najkorzystniejszych finansowo rozwiązań. Sprawdź, jakie są jego obowiązki oraz jaki jest cennik usług.
Na czym polega doradztwo finansowe?
Doradztwo finansowe zaczyna się od sporządzenia dokładnej i profesjonalnej oceny sytuacji klienta. Należy wziąć pod uwagę jego potrzeby, wymagania czy możliwości finansowe. Specjalista nie tylko oceni sytuację zaciągnięcia kredytu gotówkowego, ale też pomoże w wybraniu rodzaju konta osobom, które prowadzą spółki. Oprócz tego doradztwo finansowe polega na sprawdzaniu ofert banków czy finansów.
Co wchodzi w zakres obowiązków doradcy finansowego?
Doradca ubezpieczeniowy świadczy szeroki zakres usług. Wiąże się to z potrzebami firm. Oferuje rozwiązania i działania takie jak:
- opracowanie i dopasowanie planu finansowego – dostosowanego do potrzeb oraz możliwości przedsiębiorstwa. Dokonuje się potrzebnych analiz czy rozwiązań umożliwiających skuteczne prowadzenie i rozwijanie działalności
- tworzenie analiz – umożliwiają określenie funduszy przedsiębiorstwa oraz znalezienie najlepszych rozwiązań pozwalających na poprawę ich kondycji
- szukanie najlepszych form finansowania – możliwe jest szukanie sfinansowania kredytu hipotecznego przez doradcę finansowego czy pożyczki. Do jego zadań zalicza się również negocjowanie warunków finansowania czy zajęcie się kwestiami formalnymi
- pomoc w wyborze banku lub dokonaniu inwestycji – zdeponowanie środków pozwoli na otrzymanie większego zysku przy inwestycji
Oprócz tego doradza i objaśnia na każdym etapie współpracy sprawy związane z finansami przedsiębiorstwa.
Doradztwo kredytowe a opłacalność
Z doradztwa kredytowego powinny skorzystać osoby, które nie posiadają dostatecznej wiedzy w zakresie finansów. W szczególności dotyczy to rynku kredytowego oraz braku świadomości w przypadku kredytów hipotecznych. Na ich koszt składa się:
- prowizja
- oprocentowanie
- ubezpieczenie
- dodatkowe opłaty
Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają dobrą zdolność kredytową. Doradztwo kredytowe pozwala otrzymać wsparcie i pomoże we wzięciu kredytu.
Jak wybrać doradcę finansowego?
Dobry ekspert będzie się cechował doświadczeniem. Warto w tym celu skontaktować się z innymi kontrahentami. W trakcie współpracy natomiast dobrze jest aktywnie w niej uczestniczyć. Dobrze jest przy okazji sprawić na budowę współpracy oraz na ilość banków, do których składane są wnioski. Doradca finansowy powinien umieć rozróżnić, do jakiego banku należy złożyć wniosek, a do jakiego nie. Specjalista będzie umiał ocenić możliwość powodzenia.
Cennik usług i zarobki doradcy finansowego
W przypadku doradztwa finansowego cena za ryczałt to około 100 złotych. Księgi rachunkowe dla organizacji non-profit to koszt od 500 złotych czy księgi rachunkowe dla firm od 1000 złotych. Sporządzanie list płac i deklaracji ZUS to koszt 25 złotych za osobę. Rejestracja podmiotu i zmiany aktualizacyjne to cena od 150 złotych wzwyż. Podobnie kosztują porady i konsultacje podatkowo-księgowe czy doradztwo informatyczne.
W przypadku zarobków doradcy finansowego najmniejsze miesięczne wynagrodzenie to 4 810 złotych brutto. Ogólnie pensja wynosi od 3 640 do 6 480 złotych. Około 25% doradców finansowych zarabia poniżej 3 640 złotych brutto.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana